0_Web_АктуелноКултураКултура.Портал

Доделени наградите за новинарски текстови на тема „Мостовите на Скопје“

„На другата страна“ е насловен текстот на новинарката Светлана Божиновска од ТВ 24, првонаграден на конкурсот за новинарски текстови на тема „Мостовите на Скопје“. Втората награда ја доби Јасмина Никова од МРТ за текстот „Рацете што ги спојуваат бреговите и нашите души“, а  добитник на третата награда е Светлана Блажевска, новинарка од весникот Вечер за текстот „Скопје тече под сите мостови на Вардар“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close