КултураКултура.Портал

Доделени награди на Фестивалот на Југоисточна Европа

Филмот „Мрзливец“ на црногорскиот режисер Алекса Стефан Радуновиќ беше прогласен за најдобар филм од американското жири во состав Роман Костовски, Џеклин Хедингтон, Партисија Корбет на Фестивалот на Југоисточна Европа, SEE FF 2021, кој оваа година за прв пат се одржа и во Вашингтон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close