0_Македонија.ПорталПолитика

Добивање државјанство со сведоци е неприфатливо, да најдеме издржано решение, порача Заев

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што се уште имаат проблем да се регистрираат во државата како жители е неприфатливо. Сепак, тој ги повика заедно да отворат дебата и да се најде решение кое ќе биде издржано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close