Дописници МКДОпштински вести

Дојран и Валандово добија владини средства за инфраструктурно уредување

Општините Дојран и Валандово добија владина финансиска помош во висина од девет милиони денари кои ќе бидат потрошени за дореализација на почнати зафати за инфраструктурно уредување на двете општини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close