Svet.SlajderЕвропа

До почетокот на 2022 година во Унгарија ќе има референдум за прашањата на заштита на децата

До крајот на оваа или на почетокот на следната година во Унгарија треба да се организира владин референдум за законот со кој се ограничува наставата за прашањата на хомосексуалноста и трансродноста, изјави денеска шефот на канцеларијата на премиерот Виктор Орбан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close