Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

До крајот на март Грција ќе добие над еден милион дози од вакцината на „Фајзер“

Само од една компанија, од Фајзер/БионТек, до крајот на март ќе добиеме 1.265.550 дози на вакцината, соопшти генералниот секретар од Министерството за здравство на Грција Мариос Темистоклеус на денешната прес конференција за планот за вакцинирање на населението, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close