0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

До крајот на годинава нова седница на Совет за безбедност за аерозагадувањето

Претседателот на државата Стево Пендаровски по денешната седница на Советот за безбедност најави дека до крајот на годинава ќе се организира дебата за аерозагадувањето, во присуство на сите членови на Советот за  безбедност, плус други лица надвор од постојаниот состав, бидјеќи е неспорна релацијата, како што рече, меѓу аерозагадувањето и пандемијата.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close