Временска прогноза

До крајот на денот променливо облачно, на места локален дожд

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во вечерните часови облачноста насекаде ќе се намали и во текот на ноќта ќе преовладува претежно ведро време.

Back to top button
Close
Close