0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштествоСервисни информации

До крајот на денот обилни врнежи, локално и над 20 литри на метар квадратен

УХМР најавува дека до крајот на денов бранот врнежи што попладнево ги зафати северозападните делови од земјата, ќе се прошири секаде. Во западните и југозападните делови се очекуваат пообилни и повремено поројни врнежи, локално над 20 литри на метар квадратен за 12 часа. На планините на северозапад ќе врне снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close