0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

До Институтот „Торлак“ ќе можеме да се обратиме за секоја нарачка на вакцини, вели Филипче

Институтот за вирологија, вакцини и серуми „Торлак“ од Белград  ќе биде местото каде ние за секоја понатамошна нарачка на вакцини може да се обратиме и согласно капацитетот можеме да сметаме дека ќе има доволно количини и за нашите граѓани, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче по посетата на Институтот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close