Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Дојче веле: Шведска и Данска планираат ковид-пасоши

Шведска и Данска планираат да воведат дигитален ковид-пасош за вакцинираните, и на тој начин да го олеснат, меѓу другото, патувањето, објави Дојче веле.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close