Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

До 30 септември поднесување барања за субвенции во земјоделството по Програмата 2020

Земјоделците кои во претходниот рок не успеале да поднесат барања за директни плаќања за 2020 година, тоа ќе може да го сторат од денеска до 30 септември, соопшти Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој.

Back to top button
Close
Close