0_Web_Насловна-слајдерДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

До 30 ноември затворени копнените граници на Грција и забранет влез за државјани на трети земји

Забраната за влез во Грција за државјани на трети земји и одлуката за ограничување на копнените, воздушните и морските поврзувања на Грција со соседните земји, грчката Влада ги продолжи до 30 ноември, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close