БизнисБизнис.ПорталЕкономија

До 1 февруари краен рок за пријавување на конкурсот за годишната на награда на НБ за млади истражувачи

Народната банка потсетува дека крајниот рок за доставување труд на Конкурсот за Годишната награда на Народната банка за млади истражувачи за најдобар труд од областа на макроекономијата и банкарството за 2021 година е 1 февруари 2021 година. Наградата, како што информираат од Народната банка, се доделува заради поттикнување на развојот на научната мисла и изработка на трудови од областа на макроекономијата и банките и банкарските системи, како и афирмација на млади и стручни кадри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close