СветСвет.Слајдер

До 1.500 компании фирми погодени од хакерскиот напад врз ИТ компанијата Касеја

Хакерите, кои ја презедоа одговорноста за нападот, побараа откуп од 70 милиони долари за да обезбедат пристап до податоците на компаниите. Вокала не наведе дали ќе биде исплатен откуп

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close