Svet.SlajderСветСвет.Портал

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 42.725.415 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.152.243 пациенти, а оздравеле 31.545.825 луѓе.

Back to top button
Close
Close