Svet.SlajderСветСвет.Портал

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 40.462.338. Од последици од Ковид-19 починале 1.120.715 пациенти, а оздравеле 30.232.844 луѓе.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close