Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Дмитриев: ЕУ веќе во март може да ја одобри употребата на руската вакцина „Спутник V“

Ги поднесовме документите до Европската медицинска асоцијација, која е европски регулатор. Процесот на преглед може да трае во февруари и почетокот на март, рече Дмитриев во интервју за телевизијата „Русија 1 “.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close