0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

ДКСК со презентација пред Владата за откривање случаи на судир на интереси кај функционери

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) денеска на владина седница во 12 часот ќе одржи онлајн презентација на практичното упатство за правилата за ад хок откривање и управување со случаи на судир на интереси за членовите на Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close