0_Македонија.ПорталПолитика

ДКСК пред Владата го презнтира упатството за правилата за ад-хок откривање случаи на судир на интереси

Претставници на Државната комисија за спречување на корупцијата денеска на владина седница го презентираа Практичното упатство за правилата за ад-хок откривање и управување со случаи на судир на интереси, како обврска на нашата држава од петтиот круг на евалуацијата на ГРЕКО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close