0_Македонија.ПорталМКДПолитикаСкопје

ДКСК: Општина Центар да избере нови членови на комисиите кои работат на избор на идејно решение за локацијата на фабриката „Треска“

Државната комисија за спречување на корупцијата на денешната 45-та седница донесе одлука со која му укажува на Советот на Општина Центар да го укине донесениот заклучок и да донесе нов заклучок за членовите на комисиите, кои работат на изборот на идејното урбанистичко решение за Буњаковец 2, односно локацијата на фабриката „Треска“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close