0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

ДКСК бара мерки за министерот Хоџа и прекршочна постапка за директорот на МЕПСО, Рамадани

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната седница констатира дека во врска со случајот на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа е прекршен Кодексот за однесување на членовите на Владата, односно принципот на владеење на правото и оти носителите на извршните функции ги вршат своите овластувања и должности во согласност со Уставот и законите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close