0_Македонија.ПорталОпштество

ДИЖС: Во тек е постапката за одобрување вработувања на нови инспектори

Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) го достави Планот за вработување за 2021 година и очекува позитивен одговор, откако Владата донесе одлука Министерството за финансии со највисок приоритет да одобри вработувања на нови инспектори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close