0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

ДИЖС со акција долж загаден отворен канал во село Марино

Државен и овластен инспектор за животна средина детектираа испусти од фекална канализација и од производни и комерцијални субјекти во отворениот дренажен канал што ги зафаќа атмосферските води од општините Гази Баба и Илинден - во должина од 14 километри, соопшти Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close