0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

ДИЖС: Нова кривична пријава за палење трски и насипување шут на струшкото крајбрежје

Државниот инспекторат за животна средина и Одделението за внатрешни работи (ОВР) Струга во заедничка координација, во март оваа година, обезбедиле докази против лице што ангажирало градежна механизација за насипување и рамнење на дел од крајбрежјето со шут и земја. На локацијата исто така биле забележани и траги од опожарена трска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close