0_Македонија.ПорталОпштество

ДИЖС: Конатстирани неправилности во работењето кај фарми во Беровско

Државниот инспекторат за животна средина извршил контроли во шест фарми во беровскиот крај. Во некои од нив биле конатстирани неправилности во работењето, по што им е даден временки рок за нивно отстранување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close