0_Македонија.ПорталОпштество

ДИЖС: Институтот за физикална терапија и рехабилитација во Капиштец да изработи елаборат за животна средина

Институтот за физикална терапија и рехабилитација во Капиштец работи без елаборат за животна средина, која е обврзана законски да го поседува, по што веднаш е задолжен да го изработи во најкус можен рок, а оџаците од котлите на мазут да се чистат редовно согласно правилникот во надлежност на Дирекцијата за заштита и спасување (ДИЖС), констатираше Државниот инспекторат за животна средина по бројните претставки за емисии во воздухот од Институтот преку новата алатка за пријавување загадување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close