0_Македонија.ПорталЕкономијаОпштество

ДИЖС го казни Пејпер Мил за загадувањето со 20.000 евра

Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) денеска соопшти дека интензивно работи на спречување на загадувањето од Пејпер Мил – Кочани и оти инсистира на почитување на законите. Промените што ги правел инвеститорот не дале резултати и фирмата е казнета со 20.000 евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close