0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталПолитика

Дивоградбите од „Скопје 2014“ нема да бидат опфатени со новото законско решение за легализирање на бесправни објекти

Дивоградбите од „Скопје 2014“ не се планиран со законот да се легализиираат, како што не се планирани дивоградбите во заштитеното подрачје согласно управувачкиот план во охридскиот регион заради УНЕСКО. Со нелегализирање на самите вакви објекти се очекува да завршат правните постапки за да има нивно отстранување, истакна денеска премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close