0_Магазин.ПорталДописници СветЗанимливости

Дива свиња „го прекрши“ полицискиот час и се прошета во центарот на Солун

Во текот на ноќта, за време на полицискиот час, дива свиња се прошета на плоштадот „Аристотел“ во центарот на Солун, според видеото објавено на Фејсбук, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close