0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Dita e Luftës revolucionare maqedonase shënohet nën kushte të posaçme për shkak të pandemisë

Sot në vend festohet 23 tetori - Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase, e cila është shpallur festë shtetërore dhe ditë jo-pune për të gjithë qytetarët. Këtë vit, për shkak të pandemisë me Kovid-19, shënimi do të mbahet duke respektuar protokollet për parandalimin dhe mbrojtjen nga koronavirusi, dmth duke mbajtur maska ​​mbrojtëse dhe duke ruajtur distancën përkatëse.

Back to top button
Close
Close