0_Македонија.ПорталОпштество

Дискусија за националната подготовка за учество на Конференцијата COP 26 во Глазгов

На онлајн настанот ќе учествуваат вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, министерот за економија, Крешник Бектеши, министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, како и амбасадорката на САД, Кејт Мери Брнз, амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј и амбасадорот на Република Италија, Н.Е. Андреа Силвестри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close