0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоПолитика

Дискусија: Охридскиот договор донесе придобивки за сите заедници, но има уште долг пат до негова целосна имплементација

Охридскиот договор донесе придобивки за сите заедници во нашата држава, но имаме уште долг пат кој треба да се изоди за негова целосна имплементација, заклучија панелистите на денешната тркалезна маса „Важноста на Рамковниот договор за помалубројните заедници“ што се одржа во организација на Агенцијата за остварување на правата на заедниците (АОПЗ) и Министерството за политички систем и односи помеѓу заедниците.

Back to top button
Close
Close