БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Директорот на Фронтекс во посета на бугарско-турската граница

Извршниот директор на Фронтекс, Фабрис Лежери ја посети  бугарско-турската граница заедно со раководството на Граничната полиција и главниот секретар на бугарското Министерство за внатрешни работи Петар Тодоров за да ја проценат подготвеноста за справување со миграцискиот притисок, јави дописникот на МИА од Софија.

Back to top button
Close
Close