Svet.SlajderЕвропа

Директорот на Данска банка поднесе оставка поради обвинение за перење на пари

Генералниот директор на Данска банка, Крис Вогелцанг денеска поднесе оставка откако холандските власти го именуваа како осомничен во истрагата за кршење на прописите за перење на пари додека работел во холандската АБН Амро банка

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close