0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Директорот на „Белоруската куќа во Украина“, Виталиј Шишов, пронајден обесен во парк во Киев

„Белорускиот државјанин Виталиј Шишов, кој исчезна во понеделникот во Киев, денеска е пронајден обесен во еден од парковите во Киев, недалеку од местото на живеење“, се наведува во полициското соопштение, пренесуваат британскикте медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close