0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Директорот на Агенцијата за странски инвестиции во посета на „Костал“, најавени нови работни места

Директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот Дејан Павлески вчера попладне ја посети компанијата „Костал“ во Охрид каде оствари средба со директорот Виктор Мизо. Посетата, како што соопштија денеска од Агенцијата за странски инвестиции, следува по состанокот што пред десет дена се одржал меѓу владиниот економски тим и Советот на странски инвеститори во насока на зголемените активности на Агенцијата за грижа на инвеститорите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close