Дописници МКДОпштински вести

Директорите на струшките основни училишта се против новиот образовен концепт

Директорите на основните училишта во Општина Струга сметаат дека новиот концепт на Министерството за образование и наука за дигитализација на учебниците ќе предизвика многу проблеми и потешкотии. Тоа беше заклучокот на денешниот состанок со градоначалникот на Општина Струга Рамиз Мерко за нацрт-законот за основно образование во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close