Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Директорите на најголемите компании во Белгија заработуваат до 126 пати повеќе од вработените

Оваа информација доаѓа само неколку недели по последниот генералниот штрајк во земјата, што беше на крајот на март, кога синдикатите се побунија дека законот не дозволува во Белгија повеќе од 0,4 отсто зголемување на платите на вработените и покрај длабоката економска криза предизвикана од Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close