Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Директните странски инвестиции во светот преполовени во првите шест месеци од 2020 година 

Висината на директните странски инвестиции (ДСИ) во светот во првото полугодие се намалиле за 49 отсто, споредено со истиот период лани. Причината за тоа се ограничувачките мерки поради пандемијата со новиот коронавирус, се наведува во извештај на Конференцијата за трговија и развој на Обединети нации

Back to top button
Close
Close