Svet.SlajderЕвропа

Дипломати: ЕУ треба да воведе забрана за патување и замрзнување на имотите на сојузниците на Путин

Европската унија во март треба да воведе забрана за патување и да ги замрзне имотите на сојузниците на рускиот претседател Владимир Путин, изјавија дипломати.

Back to top button
Close
Close