0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Динамо влезе во групната фаза на ЛЕ, Адеми со два гола

На „Максимир“ домаќините не убедија со својот настап, но сепак беа подобриот тим, а македонскиот репрезентативец Аријан Адеми беше најзаслужен за победата откако постигна два од головите.

Загреб, 1 октомври 2020 (МИА) – Хрватскиот гигант Динамо (Загреб) влезе во групите во Лигата на Европа по победата над естонска Флора со 3:1.

На „Максимир“ домаќините не убедија со својот настап, но сепак беа подобриот тим, а македонскиот репрезентативец Аријан Адеми беше најзаслужен за победата откако постигна два од головите.

Динамо се вклучи во плејофот во Лигата на Европа откако беше елиминиран од Ференцварош во квалификациите за Лигата на шампионите. Слична беше и судбината на Флора.

Таг
Back to top button
Close
Close