0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Динамо го елиминира Тотенхем, Адеми и Ристовски во четвртфинале на Лига Европа

Фудбалерите на хрватскиот првак Динамо Загреб направија вечерва неверојатен пресврт, надоместувајќи ја негативата од два гола од лондонската пресметка со Тотенхем, и со хет-трикот на Мислав Оршиќ обезбедија пласман во четвртфиналето во Лига Европа.

Back to top button
Close
Close