БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Димовски: Започна најавениот бојкот на машиновозачите од ЖРСМ-Транспорт

Заради неисплатен втор дел од платата за месец јуни Машинскиот персонал во „Железници на Република Северна Македонија„ (ЖРСМ), од денеска во 16 часот стапи во бојкот, потврди за МИА, Тони Димовски, претставник на машинскиот персонал во ЖРСМ - Транспорт. Бојкотот на машиновозачите, според најавите на Димовски, ќе трае до утре во 11 часот за кога е закажена средба со менаџметот на ЖРСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close