0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Dimitrovi për non pejperin: Duam më shumë ashpërsi në procesin dhe kushtet për garë të barabartë

Non pejperi i Francës për metodologjinë e re të negocimit ende është lëndë e analizave më të hollësishme. Për ne është mënyrë, jo vetëm drejtpërdrejt aq ndaj këtij non pejperi, por si parime të përgjithshme është kyçe dhe nuk kemi çfarë të humbasim nëse ka më tepër ashpërsi në proces, deklaroi sot shefi i diplomacisë Nikolla Dimitrov në konferencën e përbashkët për shtyp me ministren e Punëve të jashtme të Suedisë An Linde, duke e komentuar propozimin e Francës për metodologjinë e re të negociatave.

Back to top button
Close
Close