0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikë

Dimitrovi në takim video-konferencial me eurokomisarin Varheji dhe kolegët nga rajoni

- Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot pasdite mori pjesë në takim video-konferencial të punës me eurokomisarin për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varheji në të cilin me kolegët ministra për Çështje Evropiane nga rajoni biseduan për përgatitjen e Planit Ekonomik dhe të Investimeve dedikuar vendeve të Ballkanit Perëndimor, të paralajmëruar në Samitin në Zagreb, në maj të këtij viti.

Back to top button
Close
Close