0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Dimitrovi: Dëmin më të madh nga moszgjidhja e kontestit me Greqinë e bartim ne

Shkup, 7 dhjetor 2018 (MIA) - Kush e bart dëmin më të madh nga moszgjidhja e kontestit me Greqinë? As SHBA-ja, as Rusia, as Evropa, as Gjermania, e as Greqia. Dëmin e bartim ne, theksoi ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në debatin e tretë të sotëm për katër draft-amendamentet e Kushtetutës në bazë të Marrëveshjes së Prespës që po mbahet në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM).

Back to top button
Close
Close