Svet.SlajderБалканДописници Свет

Димитрова: Три фактори ќе влијаат врз предвремените парламентарни избори во Бугарија

Политичката кампања во Бугарија во моментов е многу динамична, коментира на БНР социологот од „Алфа рисрч“ Борјана Димитрова, јави дописникот на МИА од Софија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close