0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров за грчкиот весник „Та Неа”: Соработката е инвестиција во стабилноста

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров е уверен во, како што вели, историското значење на Преспанскиот договор бидејќи отвори можност за соработка меѓу двете држави, што е инвестиција во стабилноста.

Back to top button
Close
Close