0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров во посета на Париз за поддршка за првата меѓувладина конференција со ЕУ

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, утре и задутре ќе престојува во работна посета на Франција во, како нагласуваат од СЕП, исклучително важен момент за Северна Македонија во пресрет на дефинирањето на Преговарачката рамка која што треба да ги инкорпорира елементите што произлегуваат од новата методологија за пристапни преговори, иницирана токму од Париз.

Back to top button
Close
Close